Antre, s. r. o., je fiktivní firma, která má na škole OA Heroldovy Sady nejdelší tradici. Myšlenka uskutečnit Mezinárodní veletrh fiktivních firem se zrodila v roce 1993. Všechno začalo tím, že vznikla zbrusu nová firma – ANTRE – na návrh studenta Michala Dufka. Tehdy fiktivním firmám v našem školství pomáhala rakouská centrála ACT. Inspiraci firma získávala od jiných zahraničních společností, které nás výrazně ovlivnily. Cílem Antre se tenkrát stalo uspořádání vlastního veletrhu.

Velké podpory se nám dostalo od ministerstva školství, které poskytlo peníze z rozpočtu programu EU PHARE. Poté již nestálo nic v cestě a v březnu roku 1995 proběhl první ročník veletrhu – tehdy se účastnilo 60 českých firem. První veletrh si vyžádal spoustu práce, nadšení pro věc a rozhodně i přízeň osudu.
Postupem let se veletrhu účastnilo stále více českých i zahraničních firem. Rekord padl v roce 2008, kdy se zúčastnilo 202 firem, z toho 104 zahraničních. Nejčastěji k nám přijíždějí studenti ze Slovenska, Rakouska, Itálie, Německa, Rumunska, Finska, Belgie i Ruska.

Příprava takovéto akce není jednoduchá, protože zaměstnanci fiktivní firmy jsou studenti čtvrtých ročníků, kteří se připravují k maturitě. Každé září vzniká nový tým s přesně rozdělenými rolemi. V čele stojí ředitel firmy, jeho zástupce a tiskový mluvčí. Vznikají úzce spolupracující oddělení sekretariátu, marketingu, webových technologií a účtárny.

Úkolem těchto týmů je sehnat potenciální účastníky a sponzory veletrhu, zajistit prostory pro veletrh, bankovní služby, program veletrhu, organizaci soutěží atd.

Starají se o občerstvení účastníků, organizují doprovodné soutěže, vytvářejí pamětní listy, které si každý zúčastněný stánek a každá zúčastněná firma z veletrhu odváží. Do přípravy jsou zapojeni také studenti nižších ročníků, především pak třetích, které atmosféra akce většinou pohltí, a velmi často se stává, že právě oni chtějí příští rok vstoupit do společnosti Antre, s. r. o., a další veletrh tak už sami pořádat.

Celkem se konalo již 22 mezinárodních veletrhů fiktivních firem a my se nyní můžeme těšit na nastávající 23. veletrh, který bude probíhat od 22. do 24. 3. 2017.

O historii společnosti Antre, s. r. o. se všemi náležitostmi (rok, zahraniční vystavovatelé, ředitelé) více v souboru: antre-historie.

logo_sekundarni